BEMS Akıllı Direk


 • Akıllı Direk şebeke bağlantısına ihtiyaç duymayan, Solar Paneli sayesinde enerjisini üreten ve depolayan bir sistemdir.
 • 100W Solar Paneli ile gün içerisinde Batarya Paketini şarj eder. 30W Led armatürü bütün gece aydınlatma yapar.
 • Akıllı Direk üzerinde USB Kablo ve Type C Kablo çıkışları bulunur.
 • Üzerindeki tabladan NFC özellikli cihazlarınızı Kablosuz Şarj etme imkânı sunar.
 • Dahili sensörleri sayesinde gece-gündüz ayarı yapmaksızın otomatik olarak devreye girer.
 • WİFİ Modülü sayesinde İnternet Dağıtım Noktası olarak kullanılabilir (Opsiyonel).
 • Akıllı Direk üzerinde 360° görüş açılı IP kamera bulunur. Bu kameradan Video, Ses ve Görüntü kaydı alabilirsiniz (Opsiyonel).
 • Şebeke enerjisi ile bağlandığında Engelli Araçları, Elektrikli Scooter, … gibi düşük güç gerektiren araçları şarj edebilirsiniz.
 • BATRON Web Panel veya Mobil Uygulama üzerinden cihazınızın enerji tüketim verilerini veya kamera kullanımı gibi birçok özelliğini kontrol edebilirsiniz.
 • Afet durumları toplanma bölgeleri için tercih edilir, Acil durumda internet ve telefon şarj desteği sağlar.
 • Acil durumlarda koordine sağlanması için kullanılabilecek bir ortam oluşturur.


Ürün Bilgisi Teklif Al

Akıllı Direkler, şehrimizin teknoloji ve geleceğin akıllı şehirleri dünyasına geliştiğinin ve uyum sağladığının, tüm yüksek teknoloji yeniliklerini verimli ve sınırsız bir şekilde desteklediğinin bir işaretidir.

Akıllı Şehir Nedir?

Akıllı Şehirler, veri toplayıp analiz ederek, vatandaşlarıyla bilgi paylaşarak ve sunduğu hizmetlerin kalitesini ve vatandaşlarının refahını artırarak operasyonel verimliliği artıran ve maliyetleri düşüren şehirlerdir.

Akıllı şehirler, verileri toplamak için bağlı sensörler, aydınlatma ve sayaçlar gibi Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını kullanır. Şehirler daha sonra bu verileri altyapı, enerji tüketimi, kamu hizmetleri ve daha fazlasını geliştirmek için kullanır. Akıllı şehir yönetiminin modeli, sürdürülebilir büyüme ile çevre ve enerji tasarrufu dengesine odaklanan, akıllı şehirleri Endüstri 4.0'a getiren bir şehir geliştirmektir.  BATRON akıllı direkleri bu kapsamda %100 yerli ve milli olarak geliştirilmiş akıllı şehir direkleridir.

Batron Akıllı Sokak Direkleri, LED ışık kaynaklarının kullanımıyla birlikte enerji tasarrufuna önemli ölçüde katkıda bulunan,  çevreyi koruyan, günün saatine ve ortam koşullarına bağlı olarak parlaklığını ayarlayan, güvenlik, iletişim ve enerji kaynağı olarak kullanılan akıllı sistemlerdir.

Akıllı direkler, bir arıza durumunda merkezi kontrol ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurar; ayrıca uzaktan etkili bir şekilde kontrol edilebilirler.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda BADİ ye farklı birçok teknolojiyi ekleyerek sizin için daha fonksiyonel hale getirilebiliriz. Hava istasyonları, acil durum düğmeleri, kameralar, arkadan aydınlatmalı bilgi paneli, çeşitli sensörler veya Wi-Fi vericisi en sık uyguladığımız özelliklerdir. - böylece akıllı bir şehrin sokaklarında konforu, farkındalığı ve her şeyden önce güvenliği artırmaya yardımcı oluruz.

Akıllı direklerimiz mükemmel modülerdir, bu nedenle ihtiyacınız olan fonksiyonlar ile üretilebilir. Gelecekte  ihtiyacınız olabilecek özellikleri istediğiniz zaman ekleyerek akıllı direğinizin fonksiyonlarını artırma şansınız olur.

Kendi Enerjisini Üretir
Üzerinde bulunan solar paneli sayesinde gün içerisinde güneşten ürettiği enerjiyi depolar ve üzerinde bulunan tüm ekipmanları bu enerji ile çalıştırır. Güneş olmayan günlerde bile depoladığı enerji ile 2 gün boyunca sitemleri çalışır durumda tutabilir. Şebeke enerjisi olan alanlarda şebeke ile uyumlu çalışır, şebeke kesildiği an yedek güç sistemi devreye girer ve çalışmaya devam eder.

Karbon ayak izimizin azaltılmasına ve doğayı korumaya yardımcı olur.

Verimli Aydınlatma

Üzerinde bulunan LED aydınlatma modülleri ihtiyaçlarınıza göre farklı aydınlatma kapasitelerinde üretilebilir. LED modüller üzerlerinde bulunan sensörler ile hareket algılandığında, hava karardığında veya istenen saatler arasına programlama yapılarak çalıştırılabilir böylece en verimli aydınlatma sağlanarak karbon izinizi azaltır.
Güvenlik sağlar

Üzerinde bulunan yüksek çözünürlüklü IP güvenlik kamerasına, cep telefonu uygulaması ile uzaktan bağlanabilir, kayıt alabilir, geriye dönük  izleme yapabilirsiniz. Kamera hareketliliği sayesinde uzaktan kameranızı yönlendirip istediğiniz açıdan görüntü  ve ses alıp kayıt yapabilirsiniz.

Sesli İletişim Kurar

Kamerası içerisinde bulunan dahili hoparlör ile cep telefonunuzdan sesli uyarı göndererek direk çevresinde bulunan insanları yönlendirme yapabilirsiniz.

Uzaktan İzleme

Uzaktan bağlantı modülü sayesinde Batron BEMS Akıllı Direk içerisinde bulunan pil paketinin kapasitesini, ürettiği enerjiyi, tüketim miktarını, pil paketinin ömrünü kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda üzerinde bulunan tüm sistemlerin sağlık durumu hakkında da anlık bilgi sahibi olabilirisiniz.
Kablolu ve Kablosuz Şarj
Akıllı Aydınlatma Direğinin üzerinde Cep telefonu, Scooter, vb. araç ve cihazlar için 220V Priz, USB ve Type-C çıkış portları ile kablosuz şarj bölümleri de yer alır. Kullandığınız elektronik cihazınız kablosuz şarj özelliğini destekliyor olması yeterli. Akıllı Aydınlatma Direği üzerinde bulunan Kablosuz Şarj bölümü cihazlarınızı hızlı şarj etmenize olanak tanır.

Enerjiye kesintisiz ulaşma imkânı sağlar.

İnternet Dağıtımı

Batron Akıllı direk bulunduğu ortamda internet dağıtımı yapabilir, yaklaşık 500mt açık alan mesafesi içerisinde yüksek hızlı internet sağlar, bu mesafe 2km ye kadar artırılabilir. Bu sayede bina bahçenizde, parklar gibi BADİ nin olduğu tüm alanlarda kesintisiz internet erişimine sahip olabilirsiniz.