BEMS Askeri


BEMS Askeri : En Uzun Sessiz İzleme Görevleri için Li-Ion Araç Pilleri

Modern savaş araçları,  sürekli elektrik gücü gerektiren çok sayıda yerleşik elektronik sistemi bir arada çalıştırır. İnsanlı ve insansız kuleler, füze rampaları, radarlar ve aktif koruma sistemleri, karıştırıcılar, C3 sistemleri, durumsal farkındalık, klima ve diğer güç tüketicileri günümüz zırhlı araçlarının ayrılmaz parçaları haline geldi. Bu yüksek enerji talebi, yalnızca araç hareket halindeyken veya kısa duraklamaları sırasında değil, aynı zamanda genellikle “sessiz izleme” olarak adlandırılan sabit görevler sırasında da geçerlidir.

Sessiz nöbet sırasında araca yeterli enerji ve yüksek güç oranları sağlamak, özellikle asimetrik ve şehir savaşlarında, statik pozisyonlarda, araçların çok çeşitli tehditlerle karşı karşıya olduğu durumlarda, akustik ve termal imzalarını düşük tutmak ve daha sonraki manevralar için yakıt tasarrufu sağlamak için önemlidir.

BEMS Askeri Li-Ion araç bataryaları serisi, BATRON teknolojisinde piyasadaki en yüksek enerji yoğunluğunu sağlar: MIL STD  güvenlik ve işlevsel gereksinimleriyle uyumlu olan bu batarya serisi, çok sayıda önde gelen savunma aracı üreticisi ve kullanıcısı tarafından test edilmiş ve seçilmiştir.

 


Ürün Bilgisi Teklif Al

Bağımsız BMS ve Gelişmiş Güvenlik

BEMS Askeri Bataryaları, araç kullanıcılarının bataryayı yeni ve eski araçlara özel ayarlamalar olmadan sorunsuz bir şekilde entegre etmelerini sağlayan akıllı bir dahili BMS ile donatılmıştır.

BEMS Askeri, Modern araçlara monte edildiğinde,  araç bilgisayarlarının pili yakından izlemesini ve kontrol etmesini sağlayarak güvenliğini, dayanıklılığını, enerji tasarrufunu ve yaşam döngüsünü optimize etmesini sağlayan çeşitli akıllı çalışma modlarını etkinleştirir. Her kullanıcının bu modları global standart bir arayüz aracılığıyla etkinleştirmesine olanak tanır. Alternatif olarak, batarya ile iletişim kurmak için kullanıcı dostu bir RS485/CANBus iletişim protokolü kullanılabilir.

Eski araçlarda, BMS bataryayı araç bilgisayarlarından izole ederek elektriksel anormalliklerden, yüksek voltaj ve yüksek akım dalgalanmalarından, aşırı ısınmadan ve kısa devreden koruyarak sağlam bir elektronik güvenlik zarfının yanı sıra kendi kendini şarj etme yönetimi özelliği sağlar.

Tüm Hava Durumu – Tüm Çevre Operasyonu

BATRON Li-Ion araç bataryaları, BATRON'un akıllı yüksek performanslı BMS'si tarafından sağlanan -40°C'den (hızlı dahili ısıtma ile desteklenir) +71°'ye kadar geniş bir çalışma sıcaklığı aralığını destekler.

Ek olarak, paletli ve tekerlekli askeri araçların zorlu ortamlarında performans gösterecek ve bunlara dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve bakım gerektirmeyen uzun çalışma ömrü sağlar.

Uzun Operasyonel Yaşam Döngüsü ve Azaltılmış Yaşam Döngüsü Maliyeti

Zorlu operasyonel kullanım modellerini karşılamak için tasarlanan MILBAT Li-Ion Batarya, LFP konfigürasyonunda 3.000'den fazla derin deşarj döngüsünü ve Li-Ion konfigürasyonunda 1.000'in üzerinde derin deşarj döngüsünü karşılar.

BATRON'un Savunma Sanayi Firmaları ve diğer müşterilerle yaptığı saha testleri, 5 yıllık bir operasyonel senaryoda, BATRON akülerinin toplam sahip olma maliyetinin yüksek kaliteli kurşun asit akülerle başa baş noktasına ulaşacağını gösteriyor.